Зараз кількість людей, які відмовляються від вживання продуктів тваринного походження та переходять на рослинне м'ясо, стрімко збільшується. На це впливає безліч факторів, наприклад, те, що ринок альтернативного м’яса значно ширший, ніж звичний нам.
Рослинне м'ясо: що це?
Рослинним м’ясом називають продукт, який виготовляється на основі рослинних компонентів. Візуально вони нагадують м'ясо, але за смаковими відчуттями дещо відрізняються, оскільки в складі відсутні холестерин та тваринні гормони.
Треба розуміти відмінність між штучним м’ясом та рослинним. Перше виробляється з тваринних волокон в пробірці. Рослинні замінники м’яса, по факту, з м’ясом не мають нічого спільного, крім візуалу. Основним компонентом є соя або гороховий білок.
Рослинне м'ясо: користь і шкода
У рослинного м'яса, як і будь-якого іншого продукту, виділяють переваги та недоліки. Потрібно розглянути їх більш детально.
Смак. Рослинне м'ясо не має такого ж насиченого смаку, як тваринне. Щоб створити рослинний продукт максимально схожим, в нього додають цукор, барвники та смакові підсилювачі.
Поживні речовини. Незважаючи на те, що продукт набагато корисніший для організму, в рослинному м’ясі немає достатньої кількості необхідних речовин.
Білковий вміст. В рослинному продукті є білки, але відсутні амінокислоти.
Калорійність. Невелика кількість жирів дає змогу вважати замінники м'яса низькокалорійними.
Хоча корисне м'ясо досить затребуване, але повністю негативний чи позитивний вплив на організм ще не повністю вивчений. Саме тому не можна стверджувати лише про користь або шкоду.
Варто пам’ятати, що білки є основним будівельним матеріалом органів та м’язів, тому їх нестачу слід компенсувати іншими продуктами або добавками. На один кілограм ваги потрібно 1-1,2 грами білка, тому в раціон варто включити фрукти, бобові (особливо горох та сочевицю), ненасичені жири (авокадо, оливки, горіхи), молочні продукти невисокої жирності (йогурт, сир, молоко).
Як приготувати рослинне м'ясо
Якщо ви все ж таки вирішили відмовитися від тваринного м’яса та внести у свій раціон замінник, слід розуміти, що різниці в приготуванні немає ніякої. Суп, теплі салати, гуляші, бургери та інші страви також готуються з рослинного продукту.
В разі, якщо ви ніколи не готували або не куштували замінник, рекомендується почати з чогось простого, наприклад, з домашнього бургеру. Тим паче, що рослинна котлета продається в будь-якому екологічному магазині або у відділі здорового харчування у звичайному супермаркеті.